IBU pohár 2020

4. kolo - Pohár IBU v Biatlone (Osrblie, SVK)
10.1.-12.1.2020


Vážení športoví nadšenci, predovšetkým vy milí športovci.
Som mimoriadne potešený tým, že mám možnosť predstaviť vás ako reprezentantov novej generácie biatlonu, ktorých výkony budeme mať pred očami po dobu dlhšiu ako týždeň na tratiach a na strelnici Národného Biatlonového Centra Osrblie. Rád by som pripomenul, že v Osrblí sa konali Majstrovstvá sveta v roku 1997, a že tu vôbec po prvý krát v rámci majstrovstiev boli medzi súťaže zaradené stíhacie preteky, takže táto dedinka v strede Slovenska, známa predovšetkým cez biatlon, má svoje miesto na mape svetového biatlonu už dávnejšie.

Pripomínam mená vtedajších šampiónov z Osrblia:
Ricco Gross (GER), Wilfried Pallhuber (ITA), Viktor Majgurov (RUS), Magdalena Forsberg (SWE), Olga Romasko (RUS) and Uschi Disl (GER).
Zaujímavé sú aj mená juniorských majstrov sveta z roku 1994 majstrovstiev Brezno-Osrblie:
Raphael Poiree (FRA), Martina Zellner (GER) and Olga Melnik (RUS).

Národné Biatlonové Centrum Osrblie, kde sa dlhé roky konávali preteky Svetového Pohára – posledne v roku 2005 – prešlo v posledných rokoch modernizáciou, ktorá trvala dlhšie ako sme si pôvodne predstavovali. Práve kandidatúra na Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov 2019 nás naplnila novou túžbou po modernejšom areáli. Tento krát sa tu opäť budú konať preteky druhej najvyššej biatlonovej ligy IBU Cup - veríme, že prilákajú množstvo priaznivcov biatlonu, ale aj širokú verejnosť. Dúfame, že si z Osrblia odnesiete samé pekné zážitky nie len zo športových výkonov, ale aj bohatého sprievodného programu.

Ivor LEHOŤAN